Více než 10 000 Číňanů uctilo v Čeng-čou legendárního předka

PR Newswire (paid press release):

ČENG-ČOU, Čína, 31. března 2017 /PRNewswire/ — Místní portál zynews uvedl, že se ve čtvrtek více než 10 000 Číňanů z více než 40 zemí a regionů zúčastnilo velké uctívací slavnosti k oslavě národního legendárního předka Huangdiho, neboli Žlutého císaře.

Tento čtvrtek vychází podle čínského lunárního kalendáře na 3. března a toto datum je považováno za den narození tohoto svatého.TravelWireNews Chatroom for Readers (join us)

Slavnost se uskutečnila v Xinzhengu ve městě Čeng-čou v provincii Henan ve střední Číně, kde se nacházelo hlavní město Huangdiho říše Huaxia poté, co před 5 000 lety sjednotil všechny ostatní kmeny v Číně.

Slavnosti se konaly také v Macao, v Hongkongu, na Tchaj-wanu, v San Franciscu a v Sydney k uctění Huangdiho a modlitbě za omlazení čínského národa.

Tématem oslavy je „Čína se stejnými kořeny modlící se za mír a soulad”.

Od roku 2006 oslava přilákala desítky tisíc Číňanů na celém světě, kdy každoročně hledají své kořeny, a tato oslava se stala vlivnou akcí pro Číňany žijící v zahraničí. Xinzheng se tak stalo posvátným místem a duchovním domovem Číňanů.

Má se za to, že Huangdi se narodil, zahájil svou kariéru a vytvořil hlavní město v Xinzheng. Je považován za společného předka všech Číňanů po celém světě. Aktivity uctívání tohoto předka se datují do staré Číny; staly se rituálem od dynastie Tang a trvaly celé tisíciletí.

Čeng-čou jakožto domov Huangdiho a důležitá kolébka čínské civilizace zaznamenala v posledních desetiletích rychlý rozvoj. Jedná se o jeden z čínských dopravních uzlů a dveře do spádových oblastí. Je to také důležitá spojnice mezi euroasijským kontinentálním mostem a plánuje se zde výstavba Národního centrálního města.

 

${thisP} zynews

Click here to read the full article.

%d bloggers like this: